Adwokaci w Niemczech

Wielu młodych ludzi po skończeniu szkoły średniej decyduje się podjąć studia, by w ten sposób dać sobie szansę na rozwój kariery i lepsze życie. Najczęściej wybieranymi kierunkami są te, które dają najwięcej możliwości po ich ukończeniu, czyli medycyna, prawo, finanse i rachunkowość, informatyka czy studia językowe.

Polscy adwokaci za granicą

polski adwokat niemcyWybierając kierunek studiów, maturzyści kierują się przede wszystkim potencjalnymi możliwościami znalezienia dobrze płatnej pracy. Zdobycie wyższego wykształcenia w Polsce nie jest wcale tak proste i przyjemne, jak by się mogło wydawać. Przykładowo, studia prawnicze, powszechnie uważane za jedne z lepszych na polskich uczelniach, wymagają od studenta bardzo dużego zaangażowania, nie tylko na zajęciach, ale i poza nimi. Po ich ukończeniu absolwenci często decydują się na rozpoczęcie kariery za granicą. Niejeden polski adwokat Niemcy uważa za swoją drugą ojczyznę. Obecna tam Polonia bardzo często zwraca się do polskojęzycznych prawników o pomoc, głównie w załatwianiu spraw związanych z pracą, zamieszkaniem czy też ubezpieczeniem. Profesjonalny i doświadczony adwokat, dobrze znający przepisy prawa niemieckiego oraz tak zwane prawo kolizyjne, czyli międzynarodowe prywatne, będzie umiał  doradzić swoim klientom w każdej trudnej sytuacji, w jakiej się znajdą. Dzięki jego pracy Polacy decydujący się na emigrację do kraju naszych zachodnich sąsiadów nie będą czuli, że są zostawieni sami sobie.

Praca prawnika tylko z pozoru wydaje się prosta i przyjemna. Pamiętajmy jednak, że każdy adwokat czy radca musiał najpierw ukończyć niezwykle wymagające studia, by następnie móc zdobywać doświadczenie i praktykować w polskich i zagranicznych kancelariach. W tych drugich często można zetknąć się z naszymi rodakami szukającymi porady.