Banalne usuwanie zarysowań szyb

Każdy szanujący się kierowca powinien dbać o to, aby nie dopuszczać do zarysowań na szybach w aucie, a przede wszystkim na głównej szybie, przez którą patrzy w trakcie prowadzenia pojazdu. Mimo to rysy mogą pojawić się niezależnie od tego jak bardzo dbamy o nasze szyby. W jaki sposób możemy je usunąć?

Skuteczne usunięcie zarysowań szyb

usuwanie rys ze szkłaZadbaliśmy o to, aby wycieraczka była sprawna, zrezygnowaliśmy nawet ze zwykłej ścierki na rzecz ręcznika papierowego, jednak rysy czasem dalej się pojawiają. Może to być spowodowane usuwaniem szronu w sezonie zimowym albo piaskiem niesionym przez wiatr w wietrzne dni. Usuwanie rys ze szkła nie należy do trudnych procesów, a szczególnie gdy rysy są bardzo płytkie. W przypadku głębszych zarysowań będziemy zmuszeni do udani się do profesjonalnego salonu na usuwanie ich, a nawet na wymianę szyby. Kiedy rysa jest płytka wystarczy odpowiednie przygotowanie powierzchni do pracy, filc i pasta polerska. Przygotowanie powierzchni polega przede wszystkim na porządnym umyciu naszej szyby i osuszeniu jej za pomocą ręcznika kuchennego. Następnie nałóżmy pastę polerską i rozpocznijmy polerowanie. Nie zapominajmy o przestrzeni dookoła rysy, aby nie skupiać się wyłącznie na tym jednym miejscu. Oczywiście w centrum naszego problemu użyjmy nieco więcej siły i przyłóżmy się do polerowania. Możemy wspomóc się podgrzaniem szyby do maksymalnie 40 stopni Celsjusza, gdyż wyższa temperatura może spowodować pęknięcie szyby.

Nie każda rysa powstaje w wyniku naszych błędów albo niemiłych zabawa dziecięcych. Jeżeli rysy są płytkie to w całkiem prosty sposób będziemy w stanie pozbyć się ich na własną rękę. Wystarczy odpowiednie przygotowanie powierzchni szyby, pasta polerska i filc. Wystarczy trochę czasu i nasza szyba będzie jak nowa.