Czy pończochy uciskowe działają na żylaki?

Żylaki są problemem który dotyka wielu ludzi, tak już po prostu jest. Należy oczywiście zmienić swój styl życia, dietę oraz uprawiać różne aktywności fizyczne żeby zlikwidować ten problem jednak samo to często nie wystarczy. Zapewne słyszeliście o pończochach uciskowych, ale czy działają? Opowiem o tym w tym tekście.

Jakie były moje doświadczenia z pończochami uciskowymi?

pończochy uciskowe na żylakiZ początku dobrze byłoby wyjaśnić czemu żylaki są takie złe. Przez to że żyły na powierzchni są tak duże nie transportują dobrze krwi dalej. Krew jest zatrzymywana w nogach przez co nie mogą się dostatecznie dotlenić co na dłuższą metę jest czymś naprawdę niezdrowym. Poza tym tworzą się różne zakrzepy które także mogą zaszkodzić gdyby trafiły do serca. Dlatego też wykorzystuje się pończochy uciskowe, które poprzez nacisk na te naczynia krwionośne na powierzchni powodują że krew wpływa do naczyń położonych głębiej. Dzięki temu można liczyć na o wiele lepszy transport krwi do serca bez jakichś skutków ubocznych. To właśnie tyle z teorii. Sam swego czasu miałem naprawdę ogromne żylaki, dlatego postanowiłem coś z tym zrobić. Pomagałem sobie ćwiczeniami oraz dietę jednak zdecydowałem się także na pończochy uciskowe na żylaki. Przyznam że dopiero po pewnym czasie odczułem efekty, jednak było to naprawdę skuteczne. Moje nogi czuły się o wiele lepiej, a przy tym widziałem że żylaki już tak bardzo się nie powiększają. Zapewne wiele zależy także od konkretnego organizmu, jednak według mnie dobrze byłoby skorzystać z tego rodzaju pomocy skoro można liczyć na poprawę swojej sytuacji jeśli chodzi o żylaki.

Ćwiczenia są naprawdę skuteczne, ale trzeba przeprowadzać je z ostrożnością, tak żeby niczego nie uszkodzić. Pończochy są pod tym względem o wiele bardziej bezpieczne i może z nich korzystać praktycznie każdy. Myślę że powinniście się choć zastanowić nad tego rodzaju rozwiązaniem.