Do czego stosuje się pompę wody 12V?

Gniazdko zapalniczki samochodowej to narzędzie, które jest niezbędne do podłączenia w samochodzie wielu urządzeń elektrycznych. W samochodach osobowych można zazwyczaj znaleźć tylko jedno gniazdo 12V, ale korzystając z rozdzielacza można zwielokrotnić ich ilość. Przydaje się to w przyczepach kempingowych i kamperach, w których z prądu o takim napięciu korzysta wiele różnych urządzeń.

Pompa to urządzenie niezbędne w kamperze

pompy wody 12vW samochodach przystosowanych do spędzania w nich wolnego czasu w podróży stosuje się właśnie takie gniazda generujące napięcie 12V. Z takich samych gniazdek korzysta się w przyczepach kempingowych. I do tych pojazdów przeznaczone są właśnie pompy wody 12V, które podpina się do gniazdek samochodowych. Ogólne zastosowanie pomp wodnych znane jest każdemu, bo ich działanie jest dokładnie wyjaśnione w samej nazwie. Natomiast w kamperach i przyczepach kempingowych pompa jest niezbędna do tego, żeby móc korzystać z bieżącej wody. W tych pojazdach umieszcza się bowiem odpowiedniej wielkości zbiorniki, z których puszcza się wodę do kranu i kempingowego prysznica. Wodę w zbiorniku uzupełnia się podczas postojów na polach kempingowych. Do takiego zbiornika podłącza się pompę, która doprowadza wodę do kranu i prysznica. Pompa może być wyposażona również w przepust z podgrzewaczem, dzięki czemu woda w kranie może lecieć również ciepła. Natomiast żaden kamper bez takiej pompy nie może funkcjonować.

Niskonapięciowe urządzenia przeznaczone są do gniazdek samochodowych wytwarzających napięcie 12V. Do tych urządzeń należą też pompy wody, dzięki którym mogą funkcjonować kampery i przyczepy kempingowe. Podłączając pompę do zbiornika z wodą można korzystać z takim mobilnym domku z bieżącej wody. Można kupić też pompę z zainstalowanym od razu podgrzewaczem.