Gdzie można spotkać szybkozłączki?

Zazwyczaj większość gwintowanych końców szybkiego rozłączania stanowi gwint zewnętrzny. Ten rodzaj łącznika jest często stosowany w przemyśle medycznym. Używa się szybkozłączek podczas obchodzenia się z woreczkami dożylnymi z wodą, lekami i innymi biopłynami. Jednak przez większość czasu na produktach do uzdatniania wody związanych z szybkozłączem stosowane jest szybkozłącze.

Istnieje więcej zastosowań szybkozłączek, niż dotąd sądziłeś

szybkozłączki pneumatyczneNa przykład możesz zobaczyć szybkozłączki pneumatyczne na filtrze wbudowanym do lodówki. Zazwyczaj jest to coś, co będziesz rozbierać co sześć miesięcy, kiedy nadejdzie czas na zmianę filtra. Szybkozłącza są częściej stosowane w zastosowaniach komercyjnych. Obecnie największe zapotrzebowanie na szybkie odłączanie pochodzi od producentów OEM do zastosowań komercyjnych. Szybkozłączki są instalowane w różny sposób w zależności od konfiguracji twojego systemu uzdatniania wody. Na przykład zastosowany może być standardowy łącznik zaciskowy z konfiguracją rur miedzianych. W przypadku stosowania złączki zaciskowej z tworzywa sztucznego z nakrętka oporowa, połączysz ją z plastikową rurką. Po podłączeniu komponentów do rurki, rurki miedzianej lub bezpośrednio do rozdzielacza, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na połączenie. Jeśli masz szybkozłączkę z zaworem, po podłączeniu będziesz musiał ustalić przepływ wody. Jeśli masz złączkę bez zaworu, woda będzie płynąć otwarcie, abyś nie musiał zawracać sobie głowy włączaniem lub wyłączaniem zaworu.

Aby połączyć złączki, wepchnij wkładkę w korpus złącza i dociśnij je do siebie, aż zaskoczy. Aby go zwolnić, naciśnij zatrzask, a następnie pociągnij, aby odłączyć złączki. Szybkozłącza są przeznaczone wyłącznie do cieczy. Nie są one przeznaczone do zastosowań pneumatycznych, sprężonego powietrza lub gazu.