Odboje dla parkingów

Bez względu czy parking jest podziemny czy pod gołym niebem, to zawsze posiada jakieś zabezpieczenia czy ograniczniki. W tym miejscu często dochodzi do uszkodzeń pojazdów, zatem warto zastosować odpowiednie środki zapobiegawcze.

Z czego są wykonane odbojnice parkingowe?

odboje parkingoweNiemalże w każdym zakładzie pracy, na hali produkcyjnej czy w magazynie, znajdziemy różnego rodzaju odbojnice, których nadrzędnym zadaniem jest zabezpieczenie określonych obiektów lub powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na parkingach przeważnie dochodzi do uszkodzeń ścian budynków jeżeli miejsca dla pojazdów znajdują się przy budynku. W przypadku parkingów podziemnych, w wielu miejscach znajdują się słupy konstrukcyjne, które mogą utrudniać niektórym kierowcom poruszanie się wąskimi szlakami między pojazdami. W związku z tym często na ich rogach znajdziemy odboje parkingowe, które są wykonane z wytrzymałej blachy. Odbojnice w standardowych barwach są malowane na żółto i naklejane są na ich powierzchnię żółte pasy, które posiadają cząsteczki odbijające światło, dzięki czemu są doskonale widoczne w każdych warunkach. Poza zabezpieczeniem betonowych elementów konstrukcji budynku, konieczna jest także skuteczna ochrona ściany. W tym przypadku najlepiej się sprawdzają odbojnice liniowe czy słupowe, które montuje się bezpośrednio do podłoża za pomocą specjalnych kotew lub śrub. W niektórych parkingach podziemnych zastosowane są także odboje widzące, które uniemożliwiają wjazd zbyt wysokim pojazdom.

Biorąc pod uwagę specyfikę parkingów i ich nietypowe uwarunkowania przestrzenne, z pewnością znajdziemy idealne odbojnice w kategorii modeli słupowych, liniowych i wiszących. W kwestii ceny, najtaniej je znajdziemy w profesjonalnym sklepie internetowym z odbojami.