Polecana kołdra sensoryczna

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu, pomimo, że nie jesteśmy świadomi tego co się wtedy dzieje. Ma on szczególnie duże znacznie dla małych dzieci, ale badania pokazują, że także u dorosłych może on wpływać na wiele dolegliwości.

Do czego służą kołdry sensoryczne?

kołdra obciążeniowa dla dorosłych sklepBadania naukowe już wielokrotnie dowiodły, że jakość snu wpływa na nasze samopoczucie, a także na stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Dlatego też dbanie o warunki w jakich śpimy jest bardzo ważne. Liczy się nie tylko wygodne łóżko, miękka poduszka czy temperatura w sypialni, ale także kołdra. Większość z nas korzysta z kołdry z wypełnieniem z kaczego puchu i pierza lub syntetycznej włókniny. Oba rodzaje kołder są bardzo lekkie, gdyż powszechnie się uważa, że takie są najlepsze. Jednak nie zawsze tak jest, zwłaszcza u małych dzieci, czy osób, które mają kłopoty ze snem. Rozwiązaniem na wiele sposobów jest kołdra obciążeniowa dla dorosłych sklep z pościelą powinien ją mieć w ofercie. Jest ona polecana osobom zmęczonym codziennością, zestresowanym, przytłoczonym nadmiarem bodźców czy  mającym problemy z zasypianiem. To co ją wyróżnia na tle zwykłych kołder nie jest widoczne gołym okiem, ale można to zauważyć przez podniesienie kołdry, ponieważ jest ona wyczuwalnie cięższa. Wynika to z faktu, że jej wypełnienie stanowi szklany granulat, wykorzystywany w niektórych zabawkach lub naturalny, kilkakrotnie wypłukiwany i wypalany żwirek o owalnym kształcie. Zewnętrzną warstwę kołdry stanowi miękki materiał przepuszczający powietrze.

Kołdra sensoryczna jest naprawdę skuteczna i pomogła już wielu osobom. Dzięki optymalnemu obciążeniu podczas snu, nasz organizm skuteczniej się regeneruje i szybciej odzyskuje siły. Ponadto bezpowrotnie znikają problemy z zasypianiem.