Rejsy ze sternikiem świetnym pomysłem na wakacje

W ostatnim czasie przywykliśmy już do konieczności zachowania dystansu społecznego i trzymania bezpiecznej odległości od siebie. Takie mamy czasy, że dbałość o higienę i dystans jest nam dzisiaj potrzebny. Te potrzeby mają też przełożenie na wakacyjne plany. Większość z nas chciałaby uniknąć tłumów i niezliczonej ilości osób w hotelowym holu czy na restauracji.

Najlepiej wybrać się w rejs jachtem

rejsy ze sternikiem chorwacjaI tak się złożyło, że zaczęliśmy poszukiwać trochę innych i bardziej oryginalnych pomysłów na urlop i wakacje. Nawet nie chodzi o to, że szukamy nowych i bardziej ekstremalnych wrażeń. Szukamy miejsc, w których będziemy mogli delektować się ciszą i spokojem. Jeśli do tego potrzebujemy do szczęścia pięknych krajobrazów to może warto spróbować morskiej żeglugi. Coraz więcej ludzi postanowiło skosztować uroku pływania po morzu jachtem. Na wakacje można rezerwować rejsy ze sternikiem Chorwacja, które mogą trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. Na takich wakacjach ma się stuprocentową pewność, że nie będzie trzeba narażać się na kontakt z tłumem innych turystów. Jacht wynajmuje się na wyłączność, a jeśli nie ma się odpowiednich uprawnień to wynajmuje się go właśnie ze sternikiem. I wówczas mamy do dyspozycji obsługę jachtu w postaci sternika oraz osoby zajmującej się porządkiem na łodzi. W Chorwacji ceny wynajmu takich jachtów z obsługą są na tyle atrakcyjne, że warto sobie na poważnie przemyśleć taką koncepcję na kolejne wakacje.

Pływając jachtem po Adriatyku na pewno nie trzeba się obawiać zbyt bliskiego kontaktu z innymi ludźmi. Wszystko dlatego, że jacht wynajmuje się na wyłączność. Można wynająć jacht ze sternikiem, a rozmiar jednostki dobiera się w zależności od liczby osób, które będą brać udział w rejsie. Im większy jacht tym większa frajda z żeglowania po morzu.