Taśmy z diodami elektroluminescencyjnymi

Dzięki rozwojowi w dziedzinie oświetlenia na rynku pojawiły się nowe rozwiązania wykorzystujące w dużej mierze diody elektroluminescencyjne. Elementy te charakteryzują się bowiem bardzo dobrym stosunkiem jeśli chodzi o pobór mocy do skuteczności świetlnej. Oprócz tego są one bardzo trwałe i niezawodne. Świetnie nadają się do zastosowań zarówno w oprawach świetlnych jak i również przenośnych urządzeniach, które generują światło z wykorzystaniem energii zgromadzonej w akumulatorach.

Zasilanie napięciem sieciowym LED-ów

taśma led 230vRozpowszechnienie tych elementów skutkowało pojawieniem się wielu nowych rozwiązań. Przykładem mogą być chociażby taśmy LED, które obecnie są montowane w wielu miejscach. Przykładem mogą być gabloty sklepów, gdzie służą one do dekoracji. domy czy chociażby oświetlenie zewnętrzne posiadłości. Oprócz tego warto dodać, że taśmy te są bardzo uniwersalnym elementem. Zastosowanie diod RGB umożliwia generowanie praktycznie dowolnego koloru na zasadzie cyfrowego mieszania barw. Ostatnio pojawiła się na rynku również taśma led 230v, która może być zasilana bezpośrednio z sieci elektroenergetycznej. W tradycyjnych rozwiązaniach do zasilania taśm wykorzystywane są dodatkowe układy, które dostarczają napięcie stałe o określonej wartości. W przypadku taśm zasilanych ze źródeł stałonapięciowych bardzo ważną rolę odgrywa również wartość prądu wyjściowego.

W przypadku zasilania LED-ów bezpośrednio z sieci wydajność prądowa jest niezbyt istotna. Oprócz tego warto dodać, że oprawy bazujące na diodach cechują się bardzo dużą szczelnością co umożliwia ich zastosowanie jako zewnętrznych. Warto dodać, że wyżej opisywane rozwiązania bez problemu można zakupić w sklepach stacjonarnych jak i również za pośrednictwem Internetu. Powszechne wykorzystanie diod elektroluminescencyjnych sprawia, że są one łatwo dostępne.