W jaki sposób działa karboksyterapia?

Medycyna estetyczna oferuje naprawdę wiele różnych zabiegów z których można skorzystać w celu poprawy swojego wyglądu. Naprawdę warto zapoznać się z nimi oraz skorzystać z tych najbardziej skutecznych. Bo przecież warto dbać o swoją urodę.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

karboksyterapia krakówJednym z niezwykle skutecznych zabiegów okazuje się być karboksyterapia. Wiele osób nie wie na czym to właściwie polega, więc postaram się nieco przybliżyć ten temat. Ogółem chodzi o wstrzyknięcie pod skórę dwutlenku węgla. Działa on na dwa sposoby. Po pierwsze rozszerza naczynia krwionośne, a po drugie niszczy komórki tłuszczowe. Dzięki rozszerzonym naczyniom krwionośnym do skóry dociera znacznie większa ilość tlenu oraz składników odżywczych, a co za tym idzie można spodziewać się znacznej poprawy stanu skóry. Natomiast rozpad komórek tłuszczowych jest niezwykle użyteczny szczególnie w przypadku miejsc, z których ciężko pozbyć się tłuszczu za pomocą ćwiczeń oraz diety. Sam zabieg jest stosunkowo prosty. Wprowadza się pod skórę specjalną igłę, przez którą wstrzykuje się dwutlenek węgla. Specjalna maszyna kontroluje ile dwutlenku węgla ma zostać wprowadzone, a także jaka ma być jego temperatura. Jest to więc coś bezpiecznego. Do tego nie jest to zbyt bolesne, można to porównać do zwykłego zastrzyku. Wiele kobiet regularnie uczęszcza do miejsc gdzie jest oferowana karboksyterapia Kraków jest dużym miastem w którym sporo salonów ma ten zabieg w swojej ofercie. Warto choć raz spróbować karboksyterapii, choć większość kobiet zaczyna regularnie z tego korzystać.

Obecnie można naprawdę łatwo zadbać o swój wygląd i to w całkiem trwały sposób. Dlatego też skoro ma się taką możliwość to dobrze jest z niej skorzystać. W Polsce jest naprawdę wielu świetnych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej.