Zwiększona funkcjonalność kurtyn paskowych

Decydując się na zakup kurtyn paskowych, zarówno osobie prywatnej jak i przedsiębiorcy zależy na jej funkcjonalności. Dzięki wykorzystaniu pasków wykonanych z PCV takie kurtyny posiadają wiele zalet i zastosowań. Ważne jest jednak, by dopasować je do swoich potrzeb, a nie zakupować produkt, który się nie sprawdzi w swojej roli. Właśnie dlatego na rynku pojawia się coraz więcej praktycznych modeli.

Rozsuwane kurtyny do magazynów

przesuwne kurtyny pcvKurtyny paskowe najczęściej stosuje się jako izolatory ciepła. Zwłaszcza w dużych halach o zwiększonym ruchu wózków widłowych podczas przenoszenia towarów. Prosta kurtyna składa się z pasków PCV przymocowanych do konstrukcji stalowej. Jednak nowe przesuwne kurtyny pcv posiadają bardziej skomplikowaną budowę, dzięki czemu stają się dużym ułatwieniem w magazynach. Podstawowym elementem staje się system przesuwny pozwalający na rozsuwanie i zsuwanie pasów za pomocą mechanizmu. W zależności od wielkości miejsca montażu można wybrać wśród kurtyn kilkuczęściowych rozsuwanych po jednej lub dwóch stronach. Wybierając rodzaj i transparentność pasów należy brać pod uwagę te same kryteria, co przy zwykłych kurtynach. Jednak istnieje możliwość wybrania zdecydowanie szerszych elementów ze względu na system przesuwny, który świetnie poradzi sobie z każdym typem pasów. Dzięki takim właściwościom można je stosować także w zakładach produkcyjnych, gdzie podczas przewozu towar nie powinien mieć styczności z pasami PCV. O typie zastosowanej kurtyny decyduje głównie jej praktyczna strona, która rozwiąże problemy transportowe na terenie hali.

Wybierając nową kurtynę PCV warto zainwestować w te ze stelażem przesuwnym. Ułatwiają poruszanie się, a jednocześnie nadal świetnie spełniają swoją rolę. Poza tym taki system jest bardzo funkcjonalny i nie wiadomo kiedy może się przydać.